Perfumy damskie na lato – jaki zapach będzie najlepszy?

Perfumy są jedną z największych, a przy tym niewidzialnych ozdób każdej kobiety. Warto jest korzystać z nich zarówno zimą, jak i latem. I nie tylko od święta.

Chociaż na pierwszy rzut oka perfumy mogą wydawać się dość pokaźnym wydatkiem, to jest to zakup opłacalny. Wystarczy bowiem pojedyncze psiknięcie, aby aromat towarzyszył nam przez cały dzień.

Wybierając damskie perfumy warto kierować się również aktualną porą roku i dostosować do niej, jak i do naszego gustu ostateczny wybór.

Jakie zapachy warto nosić latem i dlaczego? Jak wybrać najlepsze damskie perfumy na lato?

Czytajcie dalej.

Po czym rozpoznać prawdziwe perfumy?

Perfumy są najbardziej trwałymi i jednocześnie wydajnymi kosmetykami zapachowymi. Obecne w perfumach olejki stanowią od 20 do 40% składu, a do tego rozcieńczone są w bardzo mocnym alkoholu, którego moc oscyluje w granicach 90%.

Perfumy utrzymują się bardzo długo. Niektóre zapachy potrafią trzymać się na ubraniu nawet kilka tygodni. Nie trzeba korzystać z nich wielokrotnie w ciągu dnia co przekłada się na ich mniejsze zużycie.

Jednak ostateczna wytrzymałość zapachu zależna jest nie tylko od jakości perfum, ale również typu naszej skóry.

Perfumy damskie na lato - aniade.pl
Jakie powinny być damskie perfumy na lato? Przede wszystkim orzeźwiające.

Z jakimi rodzajami perfum możemy się zetknąć?

Wybierając perfumy możemy spotkać się z takimi rodzajami zapachów jak perfumy prawdziwe, wody perfumowane, wody toaletowe oraz wody odświeżające.

Wiemy już czym charakteryzują się prawdziwe perfumy. Zapoznajmy się, więc z pozostałymi określeniami.

Wody perfumowane są nieco już nieco słabsze od prawdziwych perfum. Zawartość olejków eterycznych w nich wynosi maksymalnie 15%, a alkohol użyty to wytworzenia tego kosmetyku ma moc oscylującą między 80, a 90%.

Wody toaletowe, zwane również EDT nie utrzymują się zbyt długo na skórze. Ich maksymalna trwałość wynosi zaledwie kilka godzin. Wynika to z niższej zawartości olejków zapachowych. W wodach toaletowych znajdziemy ich co najwyżej 10%. Korzystając z wód toaletowych należy spryskiwać się nimi kilka razy dziennie, aby zapach był wyczuwalny.

Wody odświeżające zawierają maksymalnie 3% olejków eterycznych. Nie są one stosowane nawet jako zamienniki perfum, a wyłącznie jako sposób odświeżenia zapachu. Wody odświeżające bywają nazywane również mgiełkami zapachowymi.

Jaki jest najlepszy sposób z poznanie zapachu perfum?

Najczęściej stosowaną przez drogerie kosmetyczne bądź perfumerie metodą na poznanie zapachu perfum jest spryskanie nimi papierowego paska przygotowanego do tego właśnie celu.

Jednak nie jest to najlepszy sposób.

Dlaczego?

Ponieważ perfumy pachną inaczej na skórze. Mało tego! Mogą one pachnieć zupełnie inaczej na nas niż na naszej przyjaciółce czy siostrze. Jest to zależne od rodzaju naszej cery i jej skłonności do przetłuszczania się. Zapach będzie utrzymywał się zdecydowanie dłużej u osoby z cerą tłustą czy mieszaną niż suchą.

W praktyce skutkuje to różnym czasem utleniania się zapachu.

W jaki, więc sposób sprawdzać zapach perfum?

Wystarczy spryskać nadgarstek i odczekać parę minut aż perfumy się wchłoną.

Zobacz także: Tanie perfumy damskie.

Jakie zapachy sprawdzą się latem?

W trakcie lata największym zainteresowaniem cieszą się świeże i orzeźwiające aromaty, które nas pobudzą i dadzą siły do działania.

Dlaczego?

Ponieważ zapachy stosowane zimą są ciężkie, często mają korzenne nuty. I chociaż wtedy nam się one podobały, to latem będą nas przytłaczać, wzmagać poczucie gorąca i duchoty czy powodować ospałość.

Latem, mile widziane są również słodkie i owocowe aromaty. Jednak należy z nimi uważać, ponieważ zapachy owoce są uwielbiane nie tylko przez wielu ludzi, ale również komary.

Jakie damskie perfumy na lato wybrać i kupić?

Kupując perfumy na lato w pierwszej kolejności zastanówmy się czy mamy do czynienia z prawdziwymi, czystymi perfumami, a nie wodą toaletową czy perfumowaną. W tym celu zainteresujmy się ilością olejków eterycznych znajdujących się kosmetyku. Jeśli ich stężenie przekracza 20% to udało nam się spotkać prawdziwe perfumy.

Weźmy także pod uwagę to czego oczekujemy od perfum, orzeźwiającego cytrusowego zapachu, a może subtelnego kwiatowego aromatu? Nasze preferencje mają największe znaczenie.

Perfumy damskie na lato - aniade.pl
Perfumy damskie owocowe czy kwiatowe? Jaki zapach jest najlepszy na lato?

Trwałe perfumy damskie na lato – jak tego dokonać?

Perfumy najlepiej utrzymują się u osób z dobrze nawilżoną skórą. Skóra sucha wchłonie perfumy, przez co ich aromat szybko zniknie.

Jeśli chcemy cieszyć się jak najdłużej perfumami w trakcie lata warto jest nakładać je wyłącznie na nawilżoną wcześniej skórę, która pokryta jest balsamem bądź kremem. Perfum nie należy rozcierać. Jest to istotna kwestia, ponieważ czynność ta może spowodować, że zapach zmieni swoje nuty.

Gdzie kupić damskie perfumy na lato?

Perfumy damskie możemy dostać w wielu drogeriach oraz perfumeriach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Niektóre zapachy dostępne są także w aptekach. Zdarza się nawet, że dobrej jakości perfumy uda nam się zakupić w hipermarkecie.

Opinie

Zdaniem zdecydowanej większości kobiet, zapachy perfum używanych w lecie powinny cechować się swoją rześkością i lekkością. Unoszący się w powietrzu aromat powinien oczarowywać i orzeźwiać.

Dlatego też dużo osób odkłada perfumy stosowane w jesienią czy zimą na półkę. Ciężkie zapachy jakie są stosowane w czasie chłodniejszych pór roku, dość często latem stają się wręcz nie do zniesienia. Są duszące i męczące.

Producenci i ceny

Do producentów perfum idealnych dla kobiet na lato należą firmy takie jak Guerlain, Calvin Klein, Christian Dior, Elizabeth Arden, Lancome, Dolce & Gabbana, Givenchy, Burberry, Yodeyma, Kenzo, Versace czy Yves Saint Laurent. Ceny perfum zależą głównie od ich objętości, rodzaju olejków eterycznych, a nawet wyglądu opakowania i wahają się od około 10 do 2000 złotych.

Zobaczcie propozycje najbardziej trwałych i pasujących do lata perfum:

Czy zmieniacie zapachy perfum razem z porą roku? W jakich zapachach gustujecie?

Dajcie znać w komentarzach.