Lokówka stożkowa do włosów

Mówi się, że zawsze chcemy tego co dla nas niedostępne. I coś chyba jest na rzeczy. Najlepszym przykładem tego jest to, że mając kręcone włosy, chcemy, aby były proste, a mając proste, pragniemy posiadać bujne fale bądź loki.

Na szczęście, na uzyskanie wymarzonej fryzury są sposoby, a ułatwieniem w jej zdobyciu są odpowiednie urządzenia, między innymi lokówki. Na szczególne zainteresowanie zasługuje lokówka stożkowa, która pozwala na uzyskanie, zarówno fal, jak i loków.

Jeśli ciekawi Was w jaki sposób ułożyć włosy przy użyciu lokówki stożkowej oraz jak wybrać najlepszą dla swoich włosów lokówkę, to czytajcie dalej.

Lokówka stożkowa – czym się charakteryzuje?

Cechą charakterystyczną dla lokówki stożkowej jest jej nietypowy kształt. Głowica lokówki jest bowiem najszersza zaraz przy rączce, po czym stopniowo się zwęża. Najcieńszy fragment lokówki stożkowej jest przy końcówce wałka (głowicy).

Niestandardowa budowa lokówki pozwala na uzyskanie na włosach fal przechodzących w loki na końcach włosów. Daje to bardzo naturalny efekt.

Lokówka stożkowa do włosów - aniade.pl
Gdzie kupić lokówkę stożkową? Jaka jest jej cena? Jakie opinie o lokówce stożkowej mają osoby z niej korzystające?

Na co zwrócić uwagę wybierając lokówkę stożkową?

Wybierając lokówkę stożkową należy zwrócić uwagę na następujące jej parametry:

  • moc – zależy od tego szybkość nagrzewania się lokówki,
  • rodzaj powłoki – ceramiczna, turmalinowa, metalowa, teflonowa,
  • regulacja temperatury – różne włosy to różne potrzeby oraz urozmaicona podatność na kręcenie, mając możliwość uregulowania temperatury zyskujemy pewność, że nie zniszczymy sobie włosów,
  • zakres temperatury – dla włosów cienkich i łamliwych wystarczająca będzie temperatura około 150 stopni Celsjusza, natomiast włosy grube, odporne na stylizowanie powinny być modelowane z zastosowaniem temperatury około 200 stopni Celsjusza,
  • uchwyt (rączka, obudowa) lokówki – powinna wygodnie układać się w dłoni, nie nagrzewać się oraz być wykonana z antypoślizgowego materiału, aby nie wypadła nam przypadkiem z ręki,
  • kabel – odpowiednia długość przewodu powinna zapewnić nam komfortowe wykonywanie fryzury, a możliwość obracania go zagwarantuje nam brak problemu z plątaniem się kabla,
  • wieszak – zamocowany do kabla lub rączki wieszak pozwoli na odwieszenie naszej lokówki na czas jej stygnięcia,
  • akcesoria i funkcje dodatkowe – jonizacja, etui oraz wiele innych.

Jeśli chcemy zakupić lokówkę stożkową wyłącznie do użytku w domu to zwróćmy uwagę, aby przewód nie był zbyt długi. W innym przypadku może on jedynie utrudniać nam pracę i plątać się między rękoma.

Lokówki stożkowe z jakim rodzajem powłoki są najlepsze?

Powłoka głowicy ma duże znaczenie przy wyborze lokówki stożkowej. To od niej zależy w jakim stanie będą włosy po dłuższym czasie korzystania z tego urządzenia.

Możemy spotkać się z następującymi rodzajami powłok:

  • powłoki metalowe – regularne ich używanie może zniszczyć włosy oraz przyczyniać się do ich wysuszania,
  • powłoki ceramiczne oraz turmalinowe – są delikatne dla włosów oraz podkreślają i wzmacniają skręt bądź falę,
  • powłoki tytanowe – są zdecydowanie bezpieczniejsze dla włosów od powłok metalowych, ich atutem jest równomierne nagrzewanie się powierzchni głowicy,
  • powłoki teflonowe – chronią włosy przed spaleniem oraz zniszczeniem.

Możemy się również zetknąć z powłokami łączącymi dwa materiały, na przykład powłoki ceramiczno-turmalinowe czy tytanowo-turmalinowe. Najlepszy i najbezpieczniejszy dla naszych włosów wybór stanowić będzie lokówka stożkowa z powłoką ceramiczną bądź turmalinową.

Jakie funkcje i akcesoria możemy spotkać w zestawie z lokówką?

W lokówkach możemy znaleźć szereg udogodnień mających ułatwić stylizowanie włosów oraz zapewnić bezpieczeństwo, a także określone akcesoria ułatwiające przechowywanie lokówki.

Należą do nich między innymi:

  • jonizacja – domyka ona łuski włosów, przez co są one gładkie, lśniące i nawilżone, zapobiega ona puszeniu i elektryzowaniu się włosów,
  • automatyczne wyłączanie – w sytuacji, gdy zapomnimy o odłączeniu urządzenia zasilanie zostanie automatycznie odcięte po okresie bezczynności określonym przez producenta, czas ten może wynosić od kilkunastu minut do godziny,
  • etui podróżne – zapewni ono lokówce bezpieczeństwo w trakcie transportu i będzie gwarancją braku uszkodzeń spowodowanych jej przewożeniem,
  • spinki lub klamry – podtrzymują one włosy, które nie są w danym momencie układane.

Dodatek do lokówki mogą stanowić również wymienne głowice, dzięki czemu zyskamy urządzenie wielofunkcyjne, na przykład lokówkę stożkową i prostownicę w jednym.

Lokówka stożkowa do włosów - aniade.pl
Czy korzystanie z lokówki stożkowej jest skomplikowane? Jak należy kręcić włosy przy użyciu lokówki tego typu?

Jak używać stożkową lokówkę do włosów?

Kręcenie włosów przy użyciu lokówki stożkowej wymaga nieco wprawy. Wszystko ze względu na brak blokady przytrzymującej włosy oraz tego, że lokówkę stożkową należy używać ‘do góry nogami’. Na tego typu lokówkę włosy musimy nakręcić samodzielnie rękoma, co bez użycia rękawiczek termoochronnych może poskutkować oparzeniem.

Układając włosy lokówką stożkową należy nawijać włosy od połowy ich długości w taki sposób, aby końcówki włosów owinęły się wokół najwęższej części wałka. Nawinięte pasmo włosów przytrzymujemy dłonią od 5 do 10 sekund, po czym puszczamy.

I gotowe!

Opinie

Lokówki stożkowe to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać naturalny i nie nachalny efekt falowanych lub lekko kręconych włosów. Używanie lokówki gwarantuje szybkie uzyskanie wymarzonego efektu na włosach bez dużego wysiłku. Urządzenia te wymagają jednak pewnej wprawy oraz używania rękawicy chroniącej dłoń przed działaniem wysokiej temperatury.

Producenci i ceny

Lokówki stożkowe znajdziemy w ofercie takich marek jak Remington, Braun, Babyliss, Moser, Esperanza, Rowenta czy Wahl. Ceny wahają się od około 20 złotych do około 230 złotych i zależą one od jakości samej lokówki, jak i akcesoriów dołączonych do niej.

Zobaczcie jak kręcić włosy na lokówce stożkowej:

Co sądzicie o lokówkach stożkowych?
Dajcie znać w komentarzach.