Kosmetyki na cellulit – na co zwracać uwagę wybierając preparat antycellulitowy?

Cellulit to problem wielu kobiet, jak i mężczyzn. Niezbyt estetyczna pomarańczowa skórka to przeciwnik, z którym walka powinna odbywać się na wielu polach. Jednym ze sposobów na zmniejszenie bądź całkowite pozbycie się go są specjalne kosmetyki o działaniu antycellulitowym.

Jakie kosmetyki na cellulit mamy do wyboru? Jak wybrać najlepszy preparat do walki z cellulitem i czym kierować się przy jego wyborze?

Czytajcie dalej.

Czym jest cellulit?

Cellulit, najprościej rzecz ujmując, jest nierównomiernie nagromadzoną pod skórą tkanką tłuszczową. Mamy wtedy do czynienia cellulitem tłuszczowym. Jednak możemy spotkać się również z czymś takim, jak cellulit wodny. Cellulit wodny dotyczy najczęściej kobiet, które żyją aktywnie.

Cellulit jest nazywany również pomarańczową skórką ze względu na swój wygląd. Nieregularne kształty znajdujące się pod skórą przywodzą na myśl skórkę pomarańczy.

Jak działają kosmetyki na cellulit?

Kosmetyk antycellulitowe nie powinny działać wyłącznie powierzchownie. Łagodzenie objawów to nie wszystko. Ważne, jest również zwalczanie przyczyny cellulitu. Istotnym elementem tego procesu jest poprawa tzw. mikrokrążenia oraz uszczelnienie naczynek krwionośnych. Wspomoże to proces usuwania toksyn oraz nadmiaru wody z organizmu.

Preparaty na cellulit powinny wspomagać również redukcję tkanki tłuszczowej. Działanie to jest określane jako wyszczuplające.

Ponadto, mile widziane są takie właściwości kosmetyków na cellulit jak nawilżenie, odżywienie, uelastycznienie i ujędrnienie skóry.

Kosmetyki na cellulit - aniade.pl
Jaka jest cena kosmetyków antycellulitowych?

Jakie mamy rodzaje kosmetyków antycellulitowych?

Kosmetyki na cellulit to dość duża gama produktów. Na rynku dostępne są:

 • peelingi,
 • olejki,
 • kremy,
 • balsamy,
 • maski,
 • żele,
 • koncentraty.

Część z nich przeznaczona jest do stosowania pod prysznicem, część jako element pielęgnacji nawilżającej skórę, a jeszcze inna część to kosmetyki przeznaczone do body wrappingu. O kosmetykach pomagających walczyć z cellulitem możecie poczytać w publikacji dostępnej tutaj.

Na co zwracać uwagę, aby wybrać skuteczny kosmetyk antycellulitowy?

Wybierając kosmetyki mające wspomóc naszą walkę z cellulitem pomyślmy nad rodzajem kosmetyku, który będzie dla nas najbardziej poręczny w stosowaniu. Zdecydujmy się na ten preparat, którego codzienne i regularne stosowanie będzie dla nas możliwe. Dla jednych osób może być to żel pod prysznic, dla innych balsam.

Następnie zwróćmy również uwagę na skład wybranego produktu kosmetycznego. Im bardziej naturalny skład, tym lepiej i zdrowiej zarówno dla naszej skóry, jak i całego ciała. Unikajmy kosmetyków antycellulitowych opartych na składnikach chemicznych.

Jakie składniki są mile widziane w kosmetykach na cellulit?

W kosmetykach wspomagających walkę z cellulitem powinniśmy widzieć w składzie:

 • wyciąg z bluszczu – uszczelnia naczynia krwionośne, ujędrnia oraz wygładza skórę,
 • wyciąg z ruszczyka kolczastego – uszczelnia i wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, działa przeciwzapalnie,
 • wyciąg z kasztanowca zwyczajnego – poprawia mikrokrążenie, zmniejsza obrzęki,
 • wyciąg z bylicy boże drzewko – wzmacnia skórę, pomaga spalać tkankę tłuszczową,
 • kofeina – przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i zapobiega jej ponownemu tworzeniu się, wzmacnia naczynia krwionośne, usuwa z organizmu toksyny oraz nadmiar wody,
 • algi morskie – odżywiają i nawilżają skórę,
 • rutyna – działa przeciwzapalnie i uszczelnia ścianki naczyń krwionośnych,
 • witamina C (kwas askorbinowy) – spowalnia procesy starzenia się, ujędrnia i napina skórę.

Jakich składników nie powinny zawierać kosmetyki antycellulitowe?

W kosmetykach antycellulitowych nie powinny znajdować się substancje drażniące, mogące wysuszać oraz podrażniać skórę czy być potencjalnymi alergenami.

Wśród składników tych znajdziemy:

 • alkohol,
 • aluminium,
 • talk,
 • PEG, czyli emulgatory, rozpuszczalniki itp.,
 • silikony,
 • SLS ( Sodium Lauryl Sulfate), który wysusza skórę, może podrażniać i wywoływać alergie.

Jak stosować kosmetyki na cellulit?

Niezależnie od tego na jaki kosmetyk antycellulitowy padnie nasz ostateczny wybór, jego stosowanie będzie wyglądało zawsze podobnie.

Najważniejszą rzeczą jest, aby nakładać kosmetyk na oczyszczoną skórę i robić to po kąpieli. Skóra jest wtedy bardziej podatna na chłonięcie składników aktywnych obecnych w preparacie. Ten sposób jest uznawany za najlepszy, ale nie jest jedyny.

Zanim udamy się pod prysznic, a następnie nałożymy kosmetyk na cellulit powinniśmy wykonać tak zwany suchy masaż. Idealny czas jego trwania to nie mniej niż 5 minut. Suchy masaż wykonujemy bez użycia jakichkolwiek kosmetyków przy pomocy przeznaczonej do tego celu szczotki. Ewentualnie, możemy nakładać kosmetyk po kąpieli i masować ciało jednocześnie.

Pamiętajmy, aby zawsze masować ciało okrężnymi ruchami w kierunku serca.

Kosmetyki na cellulit - aniade.pl
Jakie są opinie o kosmetykach antycellulitowych?

Czy aby pozbyć się cellulitu wystarczą same kosmetyki?

Kosmetyki antycellulitowe stanowią niesamowitą pomoc, jeśli chodzi o pozbycie się cellulitu. Jednak, gdy będziemy zdani wyłącznie na kosmetyki to zmniejszenie widoczności pomarańczowej skórki może zająć nam dość wiele czasu.

Najlepszym rozwiązaniem jest łączenie preparatów wspomagających zwalczanie cellulitu z odpowiednią dietą oraz ćwiczeniami. Kosmetyki antycellulitowe, aktywność fizyczna co najmniej dwa razy w tygodniu oraz lekkostrawna dieta, a oczekiwany efekt powinniśmy osiągnąć dość prędko.

Opinie

Skuteczność kosmetyków na cellulit zależy od wielu różnorodnych aspektów. Pierwszym z nich jest to na jaki kosmetyk się zdecydowaliśmy. Wszystko przez różne stężenia składników aktywnych stosowanych w tychże kosmetykach antycellulitowych oraz zdolność skóry do wchłaniana preparatów mających zwalczyć pomarańczową skórkę.

Istotny jest również rodzaj składników aktywnych obecnych w wybranym przez nas kosmetyku antycellulitowym. Ogólnie, preparaty antycellulitowe cieszą się popularnością i dużym uznaniem, ze szczególnym naciskiem na kremy oraz balsamy antycellulitowe.

Producenci i ceny kosmetyków antycellulitowych

Do producentów oferujących kosmetyki pomagające zwalczyć cellulit znajdziemy takie firmy jak Tołpa, Eveline, Bingospa, Biotherm, Nivea, Clarins, Collistar, Apis, Dax Cosmetics, Bielenda czy Herbamedicus. Ceny zależne są od rodzaju wybranego kosmetyku, jego pojemności oraz stężenia poszczególnych składników aktywnych i wahają się od około 8 do 560 złotych.

Czy korzystaliście z kosmetyków wspomagających walkę z cellulitem? Jakiego kosmetyku używaliście? Co o nim sądzicie?

Dajcie znać w komentarzach.